Mantolama Ankara Fiyatları
ÖZNER MANTOLAMA ANKARA
ADIM ADIM DRENAJ ÇALIŞMALARIMIZ
UYGULAMA
Drenaj binaların temel bölümlerinde, konutları yüzey ve yeraltı sularının sebep olacağı tüm zararlardan korunmak amacıyla uygulanan su ve nem yalıtımı yapabilen özel bir uzmanlık alanı gerektiren işlemdir. Genelleme yaparak ifade edecek olursak bina temel kısımlarında nem su yalıtımı yeraltı yüzey ve sızıntı suları, ayrıca kar ve buzun erimesinden ortaya çıkan su basmalarından binayı tamamıyla kurtarmak amacıyla gerçekleştirilir.
Bina temelleri su yalıtımı katmanı oluşturulmadan bitirilmişse, suya karşı koruma ancak perde duvarlarda yapılacak yalıtım katmanı ve binayı gerektiği seviyeden komple saracak özel hatla mümkün olabilecektir. Meydana getirilen bu hattın tıkanmaması bu şekilde yapılan yalıtımlarda gerçekten hayati bir önem arz etmektedir.
Temeldeki suyun yalıtımında polimer bitüm membranlar ile su yalıtım işlemi gerçekleştirilirken, iki katlı membranla uygulama yapılması ve bu membranların polyester keçe taşıyıcılı olması gerekmektedir. Su yalıtımının toprakla temas ettiği kısımlarda noktasal zedelenmeleri önlemek üzere özel koruyucu tabaka oluşturulmalıdır. Aslında zor ve kritik bir uygulama olan temelde su yalıtım uygulamasında, yalıtımın ana şartı olan drenajlı yalıtım uygulaması gereklidir. İşlem sonucunda yalıtım kaçakları oluşmaması gerekir. Yalıtım sızıntı sularını en aza indireceği gibi, aynı zamanda uygulama sırasında da kuru bir yüzeyde çalışılmasını temin etmektedir.
Unutulmaması lazım gelen bir husus da drenaj hiçbir zaman yalıtım yerine geçmez. Her ne kadar yapılan işlem modern malzemeler ile uygulansa da yalıtım sathına suyun ulaşma olasılığı bulunmaktadır. Temel su yalıtımı uygulamalarında drenaj  suyun basıncını azaltma görevini kendi üzerine almaktadır.
İÇ-DRENAJ UYGULAMASI
Dış drenaj yapma imkanı olmayan durumlarda bodrum katında yapılan uygulama çeşitidir. Genellikle konutların merkezi kısmında bodrum döşemesi minimum 2 metre derinlikte ve 50 x 50 cm boyundaki kuyu şeklinde yapılmaktadır. Kuyu harçsız moloz taş duvar olarak örülmekte ve üzeri de sac ya da beton bir kapakla kapatılır. Kuyu üzerine otomatik olarak çalışan su pompası yerleştirilir. Bir ucu suyun döküleceği yere bağlanan, ayrıca su pompası da monte edilen su borusunun diğer ucu da düzgünce kuyuya indirilir. Ancak boru kuyu tabanından 15 - 20 cm yukarıda bırakılmakta ve ucuna da bir süzgeç geçirilir. Zeminden sızan su bodrumun taban seviyesinden 40-50 cm aşağıya kadar yükseldiğinde su pompası otomatik olarak devreye girerek suyun dışarı verimesini sağlar.
DIŞ-DRENAJ UYGULAMASI
Diğer uygulamadan farklı olarak, bina çevresinde temel duvarından 50 - 100 cm kadar dışarıda ve temel tabanından 30-50 cm derinde % 5 ile %10 arasında eğime sahip bir kanal açılır. Kanal tabanına genellikle 20 cm çapındaki beton veya kil künkler - büzler 2 - 4 cm lik aralıklarla döşenir. Künklerin ek yerlerinin alt yarısı, çimento harcıyla kapatılır. Kanal, künk yüksekliğinin yarısına kadar kil ile doldurulur. Böylece olabildiğince sıkıştırılmakta ve kil dolgu ve künklerin önce iri, sonra ufak taş parçalarıyla, yüzeye yakın satıh kısımları da iri kumla doldurulur. Su kanalının köşe yaptığı yerlerde, en az 50 x 50 cm boyutunda ve kanal tabanından 15 - 20 cm aşağıdan başlayarak, bahçe seviyesine kadar yükselen taş ya da beton rögarlar - bacalar yapılmakta, künkler bu rögalara bağlanır. En düşük seviyeli künk de dere, kanalizasyon gibi yerlere bağlanarak suyun binadan uzaklaştırılması mümkün olur.
Yapılan bu işlemde künk yerine delikli ve oluklu plastik PVC borular da kullanılabilir. Çapları 10 - 20 cm, boyları 100 m 'ye kadar olabilen bu borular, hafif ve işçiliklerin kolay olması bakımından tercih edilirler. Basit drenaj işlemlerinde ise iri taş parçalarıyla, plaka taşlarla veya tuğlalar vasıtasıyla da işlem rahatlıkla sonuçlandırılır.
UYGULAMA AŞAMALARI ŞÖYLEDİR
Bina çevresinde yer alan ve çalışmayı aksatabilecek ağaç gibi bitkiler sökülerek uygun başka bir yere dikilir.
Kepçe veya el ile kazı işlemine başlanır.
Ana logara uzaklığı ve uzaklığın eğimi göz önüne alınır.
Açılacak olan tranşenin ortalama derinliginin 1.7 metre olması gerekir. Genişliği için serbest çalışılabilir.
Kazı, temelin alt seviyesine ulaşılıncaya kadar yapılır.
Bina duvarları temizlenerek yıkandıktan sonra kuruması beklenir.
Fazla hafriyat alınarak döküm yerine sevk edilir.
Temel ve duvarların kurumasından sonra zeminde sıvı membran uygulama işlemine geçilir.
PP3000 cam elyaflı ve keçeli  bir malzemeyle ısıtma yardımı yapılarak ek yerleri 20 -  30 cm olacak biçimde üst üste getirilerek mebran uygulamasına geçilir.
100' lük drenflex drenaj borusunun temelin üstüne veya temel kirişi altına yastıklama tekniği uygulanarak döşenmesine geçilir.
Drenflex borusu üzerine geotekstil malzemesi serilerek mıcır dolgusu yapılır.
Duvar su izolasyonu membranın zarar görmesini engellemek için subasman kotu ile drenfileks borusuna kadar drenaj levhası konur.
Bütün uygulanan bu işlemlerden sonra bina tesisatlarında meydana gelebilcek herhangibir zarar anında giderilir.
Açılan tranşenin doldurulma işlemine geçilir.
Bina etrafına yaklaşık 50 - 80 cm genişliğinde tretuvar betonu dökülür.
Tretuvar betonu üzerine oluklu karo taşı yerleştirilir.
Drenflex ve çatı inişleriyle yağmur suyu bacası bağlantılarının yapılmasına dikkat edilmelidir.
Bahçe ve konutun giriş kısmı eski haline getirilir. Daha sonra test işlemi ile birlikte proje tamamlanmış olur.
FİYAT BELİRLEME
Uygulamanın fiyatlarını belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Kullanılacak teknik malzemelerine, uygulamanın bina ve bina çevresinin çeşitli özelliklerine bağlı olarak değişiklik arz etmektedir. Doğru fiyat belirlenmesi için mutlak surette keşif yapılması gerekmektedir. Tüm ayrıntılar yerinde değerlendirildikten sonra fiyat belirlenmelidir. Özner İnşaat olarak biz, çok özel bir uzmanlık işi olan bu uygulamaları tecrübeli kadrosu sayesinde başarıyla sonuçlandırabilmekteyiz.
Drenaj için fiyat almak için internet sitemizdeki iletişim formudan da yaralanabilrsini. Ayrıca 0 532 690 12 27 numaralı telefonla da bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz konuyla ilgili size ulaşarak bilgi vereceklerdir.
Mantolama Detay..

Özner Ankara
Sağlık Ve Tasarrufun Buluştuğu Nokta
Özner İnşaat Ltd. Şti.

ADRES
Simon Bolivar Caddesi No: 32/4 Çankaya Ankara

TELEFONLAR
Mobil 1 : 0 535 662 75 51
Mobil 2 : 0 532 690 12 27
Mobil 3 : 0 533 336 42 16
Telefon : 0 312 325 34 40

E MAIL
Bilgi İçin, Öner Öztürk
info@oznermantolama.com
oznerinsaat@gmail.com

Drenaj Ankara
Bina Dış Cephe Isı Yalıtım
Online Fiyat Teklifi
altın hakkında
Ücretsiz enerji kimlik belgesi - Peşin fiyatna 9 ay vade imkanı
Telefon
Copyright © 2016 Her Hakkı Saklıdır Özner Mantolama Ankara
0 535 662 75 51
Yaptığımız İşlerden Görüntüler